Detoks informacyjny.

Czy nie wydaje Ci się, że w radio i telewizji ciągle słychać negatywne wiadomości? Tutaj wojna, tutaj zaginiony samolot, gdzie indziej z kolei rabunki, kradzieże, pobicia. Dlaczego nie słychać pozytywnych wieści, a jeśli już to dotyczą one głównie wyników sportowców?

Odpowiedź jest prosta - najlepszą informacją jest informacja zła. Wszelkie negatywne wieści rozchodzą się z prędkością błyskawicy i napędzają media do wyszukiwania właśnie takich treści! A jak to wpływa na zwykłego człowieka? Moim zdaniem papka medialna prowadzi ludzi do smutku i depresji.

Co zrobić, by wyrwać się z natłoku przygnębiających informacji?? To proste - wystarczy przestać oglądać wiadomości w telewizji, słuchać ich w radio i czytać w internecie! A co w zamian? Warto czytać/słuchać/oglądać takie rzeczy, które pomagają nam się rozwijać, albo które uczą nowych umiejętności. A kiedy naprawdę potrzebujemy "newsów" - to dowiedzmy się co się dzieje na własnym podwórku - zadzwońmy do rodziny, znajomych! Kto wie, ile ciekawych wydarzeń stało się u nich w ostatnim czasie?? I z pewnością takie wieści będą "bliżej nas", niż wiadomości z mediów.

Detoks informacyjny jest naprawdę oczyszczający. Przestajemy bowiem interesować się sprawami które nas nie dotyczą i nie wpływają bezpośrednio na jakość naszego życia. Warto zrezygnować z czytania plotek, bo cóż nam da wiedza że "gwiazda XY znów to zrobiła", albo "aktor ZY został przyłapany na..." itd.??? Chwytliwe tytuły z bezwartościową treścią są plagą dzisiejszych serwisów internetowych. Oczyszczajmy sobie umysły poprzez odcięcie się od nieistotnych lub negatywnych treści!

Komentarze

 1. Witam,
  Trafiłam na bloga dzisiaj i z przyjemnością czytam wpisy, które odzwierciedlają moje własne myśli i przekonania. Sama niedawno pisałam o zmianie lektury:
  http://tinamamasz.blogspot.com/2014/08/czytanie.html
  Dodaję bloga do obserwowanych.
  Tina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i obserwację mojego bloga :) Z wielką chęcią zaglądnę i do Ciebie! Muszę powiedzieć, że cieszę się z każdej osoby która żyje duchem minimalizmu - jakby nie było, dzięki temu można poczuć się trochę zdrowszym w świecie wypełnionym konsumpcją! Pozdrawiam :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty
zBLOGowani.pl