Dziel się.

Minimalisto, nie udało Ci się sprzedać wszystkich książek, których już nie potrzebujesz? A może po prostu nie chcesz się bawić w sprzedawanie, ale jednak pozbyłbyś się kilku rzeczy, które wciąż mogą być dla kogoś potrzebne, a dla Ciebie przestały mieć wartość?

Dziel się. Po prostu. Oddaj komuś coś, czego nie potrzebujesz. W pierwszej kolejności proponuję oddawać rzeczy tym osobom, o których wiesz, że same nie mogą sobie na nie pozwolić. W drugiej kolejności dziel się z tymi, którym Twój podarek sprawi radość. A później rozdawaj jak leci ;)

Rzeczy które leżą w pudle na pewno nikomu się do niczego nie przysłużą. A rozdawanie wcale nie jest złe, nie zawsze trzeba zarobić na sprzedaży. Czasem większą nagrodą dla Ciebie będzie czyjś szczery uśmiech, który wywoła Twoja darowizna, niż dodatkowe 50 zł które wpłynie na Twoje konto oszczędnościowe.

Dziel się. Pomagaj innym. Bądź przykładem - wtedy inni powiedzą: "też chcę być minimalistą, szczęśliwym minimalistą!".

Komentarze

 1. Ja planuję w przyszły wtorek oddać rzeczy do sklepu charytatywnego, jest taki w Sopocie (czyli niedaleko mnie), mam kilka płaszczy, wolne segregatory i pewnie coś się jeszcze znajdzie jak ogarnę dalej porządki, ale już na dziś opadam z sił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak działa taki sklep charytatywny? Bo pierwsze słyszę o tym?

   Usuń
 2. Trafiłeś w 10 jeśli o mnie chodzi. Wszystkie moje książki leżą w kartonach i czekają... nie wiem na co. Czy je jeszcze kiedykolwiek postawię na półce? Muszę się zastanowić. Bo jesli nie, to najwyższa pora znaleźć im nowy dom.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty
zBLOGowani.pl