"Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce" Marie Kondo.

Dziś króciutka recenzja nowej książki znanej wszystkim minimalistom pani Marie Kondo. Jak dobrze wiecie, Marie jest twórcą metody sprzątania nazwanej Konmari, która jest bardzo skuteczna - polecam zapoznać się z filmami instruktażowymi dostępnymi w sieci, lub przeczytać jedną z książek sympatycznej autorki z kraju Kwitnącej Wiśni.

Czytałem niedawno (tym roku) poprzednią książkę Marie Kondo, czyli "Magia sprzątania" - która wydawała mi się adresowana głównie do kobiet. Cóż, nowa książka autorki również bardziej przypadnie do gustu paniom, choć mężczyźni - minimaliści również mogą wyciągnąć z niej inspirację do bardziej "poukładanego" życia. Niestety, ale muszę z przykrością powiedzieć, że "Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce" jest książką praktycznie taką samą, jak poprzednia. Nie zauważyłem, by znajdowała się w niej jakaś dodatkowa treść, która wniosłaby coś nowego do tematów poznanych w pierwszej książce od Marie Kondo. No, może poza tym, że znajdziemy tu więcej ilustracji, które pomogą zrozumieć tekst ;)

Komu warto polecić opisywaną przeze mnie lekturę? Na pewno osobom, które chcą wprowadzić odrobinę świeżości we własnym domu/mieszkaniu i które nie czytały "Magii sprzątania". Początkujący minimaliści, a w szczególności minimalistki również powinny zapoznać się z tą książką, może być inspiracją do podejmowania konkretnych działań, mających na celu właściwe posprzątanie i utrzymywanie porządku w dobrym stylu.

Marie Kondo "Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce"

Popularne posty
zBLOGowani.pl