Teraz czytam

Książki które tutaj prezentuję nie dotyczą tyko zagadnień minimalistycznych - są to wszystkie książki, które ostatnio przeczytałem. Spis zacząłem prowadzić od końca roku 2016 - czyli tytuły, które prezentuję poniżej są w mojej głowie dość aktualne :) Do niektórych przygotowałem recenzje - zachęcam do zapoznania się!
Większość z tych książek przeczytałem dzięki abonamentowi w Legimi. Rejestrując się z tego linku otrzymasz 30 dni darmowego czytania. Jeśli to zrobisz i usługa Ci się spodoba, podarujesz i mnie dwa tygodnie darmowego czytania! Z góry dziękuję, jeśli zdecydujesz się spróbować!
Książki które tutaj prezentuję są podlinkowane do programu afiliacyjnego. Jeśli chcesz przeczytać coś ciekawego i jednocześnie wspomóc Szczęśliwego minimalistę, zapraszam do zakupów za pomocą poniższych linków!
Jeśli masz pytania na temat danej książki - napisz do mnie! Postaram się odpowiedzieć jak najszybciej!
Od 2019 roku postanowiłem dodawać kilka słów dotyczących moich wrażeń po przeczytaniu danej pozycji - taka mikrorecenzja, która może zachęcić, lub zniechęcić do przeczytania opisanej lektury. 

Przeczytane:

Stanisław Grzesiuk - Pięć lat kacetu. Wstrząsający, potężny reportaż autora z realiów życia w obozach koncentracyjnych w Dachau, Mauthausen i Gusen. Lektura miażdżąca, uświadamiająca i przerażająca. Pokazuje, jak niewiele trzeba, by człowiek stał się bestią, ale również ukazująca, że w prawdziwym piekle na ziemi znaleźć można ludzi o prawym sercu. 
Kinga Kosecka, Mateusz Sawicki - Oszczędzanie pieniędzy. Poradnik w 100% praktyczny. AUDIOBOOK Audiobook w którym tematy finansów i oszczędzania poruszane są z myślą o Polakach, dlatego przykłady w niej zawarte pasują do rodzimej rzeczywistości.
Agnieszka Pająk - Co kupować, by jeść zdrowo. Shopping IQ. Książka o właściwych wyborach podczas zakupów, mająca na celu uświadomić, że warto patrzeć na skład produktów, oraz nauczyć się wybierać jakościowo dobre jedzenie. Są w niej również przepisy!
Hans Rosling - Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą. Książka z gatunku "otwórz oczy!", czyli uświadamiająca czytelnika, że świat się zmienia i że nasze wyobrażenie o nim również powinno ulec przemianom. Wyjątkowo ciekawa, w mojej opinii pozycja obowiązkowa!
2019 ↑
2018 ↓
Thomas Leuthard - Going Candid...An unorthodox approach to Street Photography.
2018 ↑
2017 ↓
Bea Johnson - Pokochaj swój dom. Zero Waste Home, czyli jak pozbyć się śmieci, a w zamian zyskać szczęście, pieniądze i czas.
Chris Carter - Jestem śmiercią.
Nadia Hamid - Gorzka pomarańcza.
B.A. Paris - Za zamkniętymi drzwiami.
Aldous Huxley - Nowy, wspaniały świat.
Eckhart Trolle - Potęga teraźniejszości.
Kazuo Ishiguro - Pogrzebany olbrzym.
James Wallman - Rzeczozmęczenie. RECENZJA
Tristan Gooley - Przewodnik wędrowca.
MJ DeMarco - Fastlane milionera.
Greg McKeown - Esencjalista

źródło: pixabay.com


Szczęśliwy minimalista ma konto w Nest Bank.

Popularne posty z tego bloga

Minimalizm i finanse. Jak oszczędzać pieniądze?

12 najlepszych książek, które przeczytałem w 2018 roku,

Wywiad z minimalistą: Marcelina Wiśniowska