O mnie

Cześć!

Mam na imię Tomek i od pewnego czasu żyję zgodnie z filozofią minimalizmu. A czym ta filozofia dla mnie jest? Jest rezygnacją z nadmiaru przedmiotów na rzecz przeżywania i doświadczania codzienności. Minimalizm jest w moim życiu stabilizatorem i drogą do ubogacania się wewnętrznie.

Od sierpnia 2018 roku mam wspaniałą żonę Joannę, z którą dzielę swoje życiowe przygody i przemyślenia. To ona motywuje mnie do działania, jest też moim pierwszym krytykiem, który naprowadza mnie na właściwe tory myślenia. A do tego jest minimalistką, choć sama tak nie uważa ;)

Z radością przez życie! Zdjęcie wykonała Magda, którą możecie znaleźć na Sploty pikseli, polecam!

Mam kilka pasji, największą z nich jest kolarstwo w różnych odmianach, z wyszczególnieniem freeride'u i jazdy turystyczno krajoznawczej. Uwielbiam podróże, zarówno rowerowe, jak i piesze. Jestem zafascynowany krajobrazami Polski! A z tej fascynacji zrodziła się moja druga pasja, czyli fotografowanie.
W tym miejscu chcę zaprosić Cię do zobaczenia mojego bloga fotograficznego, który możesz znaleźć pod tym adresem: tomaszbelza.blogspot.com

Dzięki minimalizmowi regularnie podróżuję - zarówno w celach turystycznych, jak i w poszukiwaniu pracy. Mieszkałem już w trzech krajach poza Polską, gdzie miałem przyjemność poznawać inne zwyczaje, smaki i ciekawych ludzi.

Minimalizm zmienił też mój portfel. Od zadłużonego pasjonata kupowania różnych niepotrzebnych gadżetów stałem się osobą świadomą finansowo, która zamiast kolejnej "zabawki" woli obserwować działanie procentu składanego na założonych lokatach i kontach oszczędnościowych ;)

Jeśli czytasz stronę o mnie, to być może zechcesz zostać kiedyś moim przyjacielem! :) Najłatwiej ze mną korespondować poprzez facebooka, oto mój profil: facebook.com/belza.tomasz, a Szczęśliwy minimalista dostępny jest też tutaj: facebook.com/szczesliwyminimalista - polub, proszę! :)

Posty na blogu staram się pisać regularnie, choć od czasu do czasu robię dłuższą przerwę, na złapanie inspiracji i oddawanie się moim pasjom. Wybacz mi więc te krótki przerwy i odwiedzaj mimo wszystko!

Miałem też przyjemność być gościem na blogu Kasi, Droga do minimalizmu. Zachęcam do zapoznania się, oraz do przeczytania wpisu gościnnego.
Niedawno gościł mnie Wojtek na swoim blogu Stabilizacja Finansowa, a mój tekst możecie przeczytać tutaj.
Ja również goszczę innych, niezwykle inspirujących gości - zaglądnij do działu "Wywiady", by móc korzystać z doświadczeń i wiedzy tych, którzy już kroczą drogą minimalizmu (i nie tylko!).

Jeśli w moich wpisach coś polecam, to są to usługi i produkty z których rzeczywiście korzystam. Nie będzie na moim blogu wpisów sponsorowanych, a jedynie linki afiliacyjne do tego, co sam uważam za godne uwagi. Przy okazji - w dziale "Polecam!" znajdziecie odnośniki do wartościowych moim zdaniem miejsc w internecie i nie tylko. Zaglądnijcie tam!

Dziękuję, że do mnie zaglądasz! Zostaw po sobie ślad, napisz komentarz, albo podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami w prywatnej wiadomości!

Komentarze

Szczęśliwy minimalista ma konto w Nest Bank.

Popularne posty z tego bloga

Minimalizm i finanse. Jak oszczędzać pieniądze?

12 najlepszych książek, które przeczytałem w 2018 roku,

Wywiad z minimalistą: Marcelina Wiśniowska